Teknoloji - Bilim

Galaxy Fold 2 için yeni tasarım sızıntısı!

30/08/2019

Geçtiğimiz haftalarda Galaxy Fold 2 adını duymaya başlamıştık. Henüz ilk Foldmodeli piyasaya sürülmemişken ikinci modelin sızıntıları da birçok kullanıcıyı şaşırttı. Geçtiğimiz haftalarda farklı bir tasarım patenti ile sızdırılan Fold 2, şimdi de daha detaylı bir sızıntı ile karşımızda.

Öncelikle yeni cihazın tasarımında Galaxy Fold‘un kenarında bulunan uzun kamera çentiğinin daha küçük bir hal alarak ortaya taşındığını görüyoruz. Önceki modele göre daha az rahatsız eden bir çentik olması tasarım konusunu biraz daha geliştirmiş.

Çıkan sızıntı tasarımlara göre, bir önceki modelde cihazı ikiye dikey olarak bölen katlanma noktası yatay olarak şekillendirilmiş. Bu sayede cihazın her kullanımda daha geniş bir ekrana ve daha karesel bir ekran yapısına sahip olması sağlanmış.

Ama bu durumda cihazın katlandığında daha geniş durmasına sebep olmuş. Bu durum da ister istemez kullanıcıları rahatsız edecek bir detay olabilir. Önceki cihazdaki telefon tasarımı yeni cihazda biraz daha tablet tasarımına kaymış gibi gözüküyor.

Beklenen Galaxy Fold 2 özellikleri ve çıkış tarihi 

Cihazın bir öncekine göre daha ince çerçevelere sahip olmasının dışında, Qualcomm’un X55 multiband 5G modemden yararlanması bekleniyor. 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip olması beklenen cihazın Snapdragon 865 işlemcisi ile güçlendirilmesi de muhtemel.

Galaxy Fold 2 tasarımı yeni sızıntılarla karşımızda! - ShiftDelete.Net(6)

Kamera tarafında pek bir şey bilinmese de Samsung’un kameraya odaklanacağı telefonunun bu olması beklenmiyor. Son sızıntılar Galaxy S11 tarafında önemli kamera değişikliklerinin olacağını gösterdiği için bu cihazda kamera tarafında büyük geliştirmeler yapılacak mı bilinmiyor.

Samsung’un bu cihazı S11 ile birlikte 2020 içerisinde kullanıcılara sunması bekleniyor. Ama cihazın daha ilk modelinin piyasaya sürülmediğini göz önünde bulundurursak bu tarih biraz daha gecikebilir.


Facebook Yorumları

Copyright © 2020. Her hakkı saklıdır.